Oppo představilo mobil budoucnosti. Má „rolovací displej“

25. 11. 2020
Oppo představilo mobil budoucnosti. Má „rolovací displej“

Taky nesnášíte ty černé pruhy na okrajích mobilu, když koukáte na péčko? S telefonem Oppo X 2021 nic takového nehrozí, jeho displej totiž dokáže měnit velikost podle přehrávaného obsahu. Ne, tohle není další skládačka typu Samsung Galaxy Z Fold, kdy rozložíte mobil a máte tablet. V případě telefonu od značky Oppo se o změnu velikosti stará rolovací mechanismus, na který je „namotaný“ flexibilní OLED displej. Z mobilu se 6,7palcovým displejem můžete udělat tablet se 7,4palcovým displejem – a všechno mezi tím.

Buď můžete nastavit, aby se velikost telefonu měnila automaticky podle toho, co na mobilu zrovna děláte nebo sledujete, anebo zvolíte manuální přepínání z telefonu na tablet. To se dělá jednoduchým dotykovým gestem.

Telefon zatím existuje jen v podobě funkčního prototypu, o kterém nám toho výrobce moc neřekl. Nevíme, jak je výkonný ani jak je odolný proti poškrábání (výrobce se zmínil jen o vnitřním vyztužení). Každopádně v budoucnu (možná už příští rok) bychom se měli dočkat mobilu s tímto typem obrazovky, tak uvidíme…

Chci posílat výběr nejlepších článků na e-mail