První recenze Steam Deck spíše chválí

27. 1. 2023
První recenze Steam Deck spíše chválí

Vypadá jako přenosná herní konzole, ale ve skutečnosti je to přenosné herní PC. Steam Deck už putuje k prvním zákazníkům a venku už jsou i první testy. Co na novinku od Valve říkají recenzenti?

Většinou si ji chválí. Nejvíce se mluví o výkonu. Handheld si skutečně poradí s většinou PC her bez problémů. Na Steam Decku si zahrajete stovky PC her z platformy Steam, včetně třeba GTA 5 nebo Resident Evil 2. Nevýhodou je, že graficky náročné tituly velmi rychle vysávají baterku. Například zmiňované gétéáčko (při 60 FPS a nastavení grafiky na vysokou úroveň detailů) vybije Steam Deck do dvou hodin. Stačí ale omezit počet snímků za sekundu na 30 FPS a najednou můžete hrát 214 minut. Další úspory energie přináší snížení jasu…Tím se dostáváme ke kritice. Někteří recenzenti si stěžují na poněkud hlučný větrák, který chladí výkonný hardware, a všichni se shodnout na nepraktické velikosti. Steam Deck je obr, co váží o více než polovinu víc než konzole Nintendo Switch. Na druhou stranu, dá se jednoduše opravit, což pro přenosnou elektroniku není typické. Žádné lepidlo, ani exotické šroubky, poškozený joystick zvládne vyměnit i průměrně zručný uživatel.

Na závěr jen dodáme, že Steam Deck se prodává od 419 eur (10 699 Kč), ale jde o poměrně nedostatkové zboží. To znamená, že si na doručení musíte pár měsíců počkat.

/ GALERIE

Chci posílat výběr nejlepších článků na e-mail