Moderní pračlověk učí miliony lidí, jak přežít v divočině. A slušně si tím vydělává

Včera
Moderní pračlověk učí miliony lidí, jak přežít v divočině. A slušně si tím vydělává

Co byste dělali, kdybyste uvízli uprostřed divočiny bez jakýchkoliv výdobytků moderní technologie? - Zkuste se na to zeptat třeba chlapů v hospodě. Vsadíme se, že se rozpovídají o tom, jak by si rozdělali oheň, postavili improvizovaný přístřešek nebo se pomocí hvězd na obloze a mechu na stromech odnavigovali do nejbližší civilizace. My vám řekneme, co by dělali ve skutečnosti. Tohle:

via GIPHYNe tak John Plant. Tenhle chlapík z australského Queenslendu se vydává do divočiny běžně a bez jakýchkoliv nástrojů. No dobře – má kameru, ale jen proto, aby mohl zaznamenat svá dobrodružství. S natáčením začal před dvěma roky a od té doby se propracoval až do doby železné. Doslova z ničeho si postavil pec, s jejíž pomocí dostal ze železné rudy pár zrníček železa. Všechny tyto dovednosti se naučil sám. Z knížek a stylem pokus/omyl. Žádná profesionální průpravu nemá a nebyl ani v armádě.

Od prvního května jeho videa zaznamenala v součtu půl miliardy přehrání. Zisky z reklamy mu zároveň umožnily koupit větší pozemek a začít nanovo. Kromě toho má účet na Patreonu, kam mu fanoušci posílají pravidelně peníze. Když se příspěvky rozpočítají, tak za jedno video dostane zhruba 130 tisíc korun. Tady je playlist s jeho kompletní tvorbou – pěkně od začátku:

Chci posílat výběr nejlepších článků na e-mail