Na klíčky od Volva budete moci nastavit omezení rychlosti

16. 7. 2019
Na klíčky od Volva budete moci nastavit omezení rychlosti

Volva jsou všeobecně považována za bezpečná auta a automobilka hodlá do budoucna tuhle pověst ještě posilovat. Představila hned několik opatření, které by měly pomoci snížit počet nehod:

  • Od roku 2020 bude u všech nových vozů značky Volvo snížena maximální rychlost na 180 km/h. Smyslem opatření bylo „vyslat silný signál upozorňující na problémy spojené s jízdou vysokou rychlostí.“
  • Součástí výbavy vozů bude systém kamer a senzorů schopný rozeznat řízení pod vlivem návykových látek nebo jiný typ „nesoustředěného“ chování za volantem (zavírání očí, klikatá dráha jízdy apod.). Systém nejprve upozorní řidiče a pokud na signály nezareaguje, auto samo zasáhne. Mohlo by se jednat o omezení rychlosti, zpomalení nebo dokonce zastavení vozu.
  • Od roku 2021 bude součástí standardní výbavy aut značky Volvo tzv. Care Key. Jde o klíč umožňující nastavit omezení rychlosti vozu, například když půjčujete auto víkendovému řidiči nebo namachrovanému teenagerovi.

Sečteno a podtrženo, Volva rozhodně nebudou auta pro závodníky, co na dálnici testují, jak daleko dostanou ručičku na tachometru.

Chci posílat výběr nejlepších článků na e-mail